1972 Türkiye Güzeli kim Saklambaç Güzeli Kimdir detay

1972 Türkiye Güzeli kim Saklambaç Güzeli Kimdir detay

456 views

1972 Türkiye Güzeli kim Saklambaç Güzeli Kimdir. Seda Sayan’ın yeni programı Artık Susma’da eski ve ilginç konulara yer verilmektedir.Gelelim konumuza 1972 Türkiye Güzeli Feyzal Kibarer’dir. Ancak o yıllarda yapılmış olan 1972 Saklambaç Sinema Güzeli Hale Soygazi olmuştur.

Hale Soygazi hakkında merak ettiğiniz herşeyi makalemizde sizler için ele alıyoruz.1970 li yılların Yeşilçam sinemasının öenmli isimlerinden birisi olan Hale Soygazi oyıllarda yapılan Saklambaç güzellik yarışması ile ön plana çıkmıştır. Ve yine o yıllarda Ahmet Özhan Hale Soygazi aşkı o yıllara damgasını vurmuştur.Hale Soygazi yine o yıllarda Murat Belege ile tanışmış ve sonu evlilik ile bitmiştir.

HALE SOYGAZİ KİMDİR? BİYOGRAFİSİ

Yeşilçam sinemasının unutulmaz isimleri arasında bulunan Hale hanım 06 Mayıs 1950 tarihinde İstanbul’da gözlerini dünyaya açmıştır. Erenköy Kız Lisesinde eğitimini devam ettiren Hale Soyagazi üniversite hayatında Fransız Filolojisi bölümü 2. sınıfında iken ani karar değişikliği ile İsviçre’ye gitmiştir.İsviçre’ye gitme ndenlerinin başında ise modellik ve mankenlik alanında geliştirmek istemesidir.Kendisini yetiştirdikten yıllar sonra ülkeye model olarak dönmüştür.

1972 yılında Saklambaç Gazetesi tarafından düzenlenen Türkiye Sinema Güzellik yarışmasına katılmış ve yarışmayı birincilikle bitirmiş ve 1972 yılı Türkiye Güzellik yarışmasını kazanarak adını tarihe 1972 Türkiye güzeli olarak yazdırmıştır.

Saklambaç gazetesinin düzenlediği yarışmayı kazanan Hale SOYGAZİ o yıldan bugüne çeşitli dizi,film ve sinema projelerinde yer alarak 50’nin üzerinde projeye imza atmıştır.

1972 yılında İtham ediyorum ile sinemaya merhaba diyen Hale Soygazi günümüze kadar 50’nin üstünde dizi film ve sinema projelerinde yer aldı.1973 yılında ise Çocuğumu İstiyorum isimli projede Ahmet Özhan ile tanışarak  yeni bir aşka yelken açmış oldu. 1976 yılında ise Ahmet Özhan ile evlenmiştir. Ancak bu evlilik uzun soluklu olmamıştır. 2006 yılında Murat Belge ile evlenen Hale SOYGAZİ hala evliliğine devam etmektedir.

Hale Soygazi’nin tüm evliliklerinden çocuğu yoktur. Hale Soygazi çocuğu var mı ya da Hale Soygazi’nin çocuğu neden yok sorusunun cevabını kendisinin özel bir röportajda cevabını aktarıyoruz.

“İki kere evlendiniz, uzun beraberlikleriniz oldu; neden çocuk yapmadınız? Bu kendi tercihiniz miydi?

Evet ama insanı tercihlere zorlayan da hayattır. “Ben çocuk sahibi olmayacağım” demedim ama ilk yıllarımda çok çalışıyordum, böyle bir şeyi düşünmeye bile zamanım olmadı. Sinema hayatıma üç dört yıl gibi aralar versem o zaman da denk düşmedi çocuk yapmak. Çocukları çok seviyorum; çalışmalarıma uzun aralar verdim ama çocuk düşüncesine vakit bulamadım…”

 

HALE SOYGAZİ ÖDÜLLERİ

 

“Hale Soygazi 1973 ‘Mahpus’  filmi ile Altın Koza Film Festivalinde en iyi kadın oyuncu seçilmiştir.

1978 yapımı ‘Maden’  filmi ile Antalya Film Festivalinde ‘ En iyi Kadın Oyuncu ’ ödülünü almıştır.”

HALE SOYGAZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI

instagram Hesabı: https://www.instagram.com/halesoygazi

Twitter Hesabı: https://twitter.com/hsoygaz

Facebook Hesabı: