1973 Saklambaç Türkiye Güzeli Kimdir?

1973 Saklambaç Türkiye Güzeli Kimdir?

721 views

1973 Saklambaç Türkiye Güzeli Kimdir? Son dönemlerde çok sıkça duyduğumuz sorulardan bir tanesi de 1973 yılında yapılan güzellik yarışmasında birincinin kim olduğu sorusu oldu. Artık Susma programına katılan Murat şar’ın iddialarının ardından sorulan bu sorunun cevabını sizler için yanıtladık. İşte detaylar..

 

Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın sunumuyla ekranlarda olmaya devam eden ve her bölümü reytinglerde üst sıralarda yer alan Artık Susma programından bilgiler sizlerle birlikte olmaya devam ediyor. Programın ana gündem maddelerinden olan Murat Şar ve iddiaları üzerine akıllara gelen isimlerden bir tanesi de 1973 yılında Saklambaç gazetesinin sinema güzeli seçilen Meral Orhonsay oldu.

1973 yılında Saklambaç gazetesi sinema güzeli seçilen Meral orhonsay’ın Murat Şar’ın annesi olabileceği iddiaları konuşuluyor. Peki Meral Orhonsay kimdir? İşte sorunun cevabı;

 

Meral Orhonsay kimdir?

Meral Orhonsay 1952 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çeşitli sinema filmlerinde ve dizilerde rol alan Meral Orhonsay 1973 yılında Saklambaç gazetesi sinema güzeli seçilmesinin ardından çeşitli yapımlarda rol almıştır.

Bu yarışmanın ardından 1973 yılında Kara Murat Fatih’in Fermanı filminde Cüneyt Arkın ile birlikte başrollerde yer alan Meral Orhonsay 1978 yılında ise Tarık Akan, Hale Soygazi, Cüneyt Arkın gibi isimlerin yer aldığı Maden filminde rol almıştır ve önemli bir çıkış yapmıştır.

Meral Orhonsay son olarak 2013 yılında Geç Gelen Ödüller filminde kendini canlandırmıştır.