1973 Türkiye Güzeli Kim Hale Soygazi Kimdir

1973 Türkiye Güzeli Kim Hale Soygazi Kimdir

583 views

1973 Türkiye Güzeli Kim Hale Soygazi Kimdir Ülkemizin nülü isimleri arasında yer alan ve bir çok yapımda, sinema filminde rol alan Hale Soygazi ile ilgili hazırladığımız haberin detayları sizlerle..

 

Show Tv ekranlarında yayınlanan ve Seda Sayan ile Uğur Arslan’ın sunumuyla ekranlarda olan Artık Susma programına katılan Murat Şar annesinin ünlü bir Yeşilçam sinema oyuncusunun olduğunu iddia etmesinin ardından akıllara gelen isimler arasında Hale Soygazi de yer aldı.

1973 yılında Türkiye Güzeli seçilen Hale Soygazi ile ilgili sizler içi hazırladığımız bilgiler şu şekilde;

 

1973 Türkiye Güzeli Kim Hale Soygazi Kimdir

Hale Soygazi 6 Mayıs 1950 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olan Hale Soygazi Erenköy Lisesinden mezun oluktan sonra Üniversite ikinci senesinde İsviçre’ye gitmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra 1973 yılında Türkiye Güzeli seçilen Hale Soygazi Avrupa Güzeli de seçildikten sonra oyunculuk yapması yönünde teklifler almıştır.

İlk filmi Kadir İnanır ile başrollerini paylaştığı Ölüme Koşanlar filminde rol alan Hale Soygazi Ahmet Özhan ile evlenmiş ve 9 yıl süren evliliğin ardından boşanmıştır.

İkinci evliliğini Barış Pirhasanla yapan Pirhasan ile olan evliliği bittikten sonra 2006 yılında Murat Belge evlenmiştir. Hale Soygazi son olarak Kaderimin Yazıldığı Gün, Kuzey Güney gibi dizilerde rol almıştır.