1972 Türkiye Güzeli Kimdir Saklambaç Gazetesi Güzeli

1972 Türkiye Güzeli Kimdir Saklambaç Gazetesi Güzeli

450 views

1972 Türkiye Güzeli Kimdir Saklambaç Gazetesi Güzeli Show Tv ekranlarının en çok izlenen programları arasında yer alan ve her bölümü merakla takip edilen Artık Susma programının öne çıkan konularından bir tanesi de Murat Şar’ın annesinin kim olduğu konusu oldu. Bu konu ile bağlantılı olarak bizler de 1972 Türkiye Güzeli ile ilgili haberimizi hazırladık. İşte detaylar..

 

Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın sunumuyla ekranlarda olmaya devam eden ve her bölümü reytinglerde üst sıralarda yer alan Artık Susma programı ile ilgili gelişmeler sizlerle birlikte oluyor. Programa katılan ve annesinin ünlü bir Yeşilçam oyuncusu olduğunu belirten Murat Şar’ın bu iddiasının ardından akıllara bir çok isim geldi. Bu isimlerden bir tanesi de 1972 Türkiye Güzeli olan Hale Soygazi oldu.

 

Hale Soygazi Kimdir?

Hale Soygazi 1950 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İsviçre’de mankenlik kursu alan ve Türkiye’ye döndüğünde ise mankenlik ve fotomodellik yapan Hale Soygazi Türkiye Güzellik Yarışmasına 1972 yılında katılmıştır ve burada birinci olduktan sonra Avrupa’da da birinci olmuştur.

İlk filmine Kara Murat : Fatih’in Fedaisi filmi ile merhaba diyen Hale Soygazi rol aldığı Maden filmi ile de önemli bir başarı yakalamıştır. Sayısız film, dizi ve tiyatro oyununda yer alan Hale Soygazi’nin ismi Murat Şar’ın annesi olabileceği iddiaları üzerine anılmıştı.