2017-2018 TEOG Olacak mı Kaldırılacak mı?

2017-2018 TEOG Olacak mı Kaldırılacak mı?

140 views

2017-2018 TEOG Olacak mı Kaldırılacak mı? Son günlerin en çok konuşulan konularından bir tanesi de TEOG sınavının kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konu ile ilgili açıklamalarının ardından bu sene 2017-2018 eğitim öğretim yılında TEOG sınavının olup olmayacağı sorusu akıllara geldi. İşte detaylar..

 

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı zamanda TEOG sınavının kaldırılması yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

15 Eylül Cuma akşamı ATV ekranlarında yayınlanan programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TEOG’un kaldırılması gerektiğini ve sınav sisteminin olmaması gerektiğini belirtmişti. Bu açıklamanın ardından TEOG sınavının ne zaman kalkacağı sorusu da akıllara geldi.

 

2017-2018 TEOG Olacak mı Kaldırılacak mı?

8.sınıf öğrencilerinin istedikleri liseye gitmek için önemli bir hazırlık sürecinden geçtiği ve halk arasında TEOG olarak bilinen temel öğretimden ortaöğretime geçiş sınavı olan sistem ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

15 Eylül Cuma günü sınavın kaldırılması konusunda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan her lisenin ayrı bir sınav yapabileceğini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım ile konu ile ilgili mutabakata vardıklarını ve sınavsız sistemin bu sene içerisinde hayata geçmesinde herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan böylelikle TEOG sınavının ne zaman kalkacağı ile ilgili de konuya açıklık getirmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile birlikte TEOG sınavının bu sene itibariyle kalkması bekleniyor.