Aydilge kimdir, kaç yaşındadır

Aydilge kimdir, kaç yaşındadır

353 views

Ekranların beğenilen ismi Aydilge hakkında merak edilenleri sayfamızda sizler için hazırladık. Yazdığı yazılar müzikler ve kendisine has tarzı ile herkesin ilgi odağı olmayı başaran Aydilge iyi bir çıkış yaparak Türkiye ünlüler arasına katıldı.Kariyerinde birçok başarıyı beraberinde bulunduran Aydilge Radyo programcılığı Ekranların editörlük ve yazarlık gibi birçok başarının altına imzasını attı. Bunun yanı sıra çeşitli çevre projeleri ne de yer alan Aydilge hakkında hayatı ve biyografisi ile ilgili detayları sayfamızda bulabilirsiniz.

Aydilge kimdir?

25 Haziran 1979 tarihinde Kütahya’da dünyaya gözlerini açan ünlü isim yazarak radyo programcılığı söz yazarlığı bestecilik ve müzisyenlik gibi birçok alanda faaliyet gösteren on parmağında on marifet olan ünlülerimiz arasında yer almaktadır. Daha genç yaşlarda müzik alanında dört albümü bulunan Aydilge ödüllü dizi müzikleri, edebiyat alanında 3 kitabı, radyo televizyon sinema Yüksek lisansı, iletişim uzmanlığı, Radyo programcılığı, konserler çevre projeleri gibi birçok başarıya imza atmıştır.

Aydilge daha 8 yaşında iken TRT Ankara çocuk korosu sınavlarını kazandı. 15 yaşına kadar TRT de radyo sanatçısı olarak görev aldı. Başkent Üniversitesi’nde burslu kazanan  bu bölümde üniversite çapında biri olarak eğitimini tamamlayan Aydilge İstanbul Üniversitesi’nde radyo televizyon sinema alanında yüksek lisans yaptı ve ardından İletişim Uzmanı ünvanı kazanmayı hak etti. Daha küçük yaşlardan itibaren gitar çalarak kendi söz ve besteleri ne yaptın yazdığı iki roman ve bir kitabı bulunuyor.Sivil toplum örgütleri ile ortak yürüttüğü çevre projelerinin yanı sıra 5 yıl boyunca Türkiye’nin Rock radyosu Rock Efendi program hazırladı. Dizi müziği olarak Kiralık Aşk Kiraz Mevsimi gibi dizilerde müzikleri büyük ilgi gördü kariyeri adına verdiği konserler ile her geçen gün büyüyerek devam ediyor.