Bedelli Askerlik Çıkacak Mı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

128 views

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama Ülkemizin en çok tartışılan konuları arasında yer alan Bedelli Askerlik ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi de çıkacak mı sorusu oldu. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. İşte detaylar..

 

Ülkemizde her dönem gündeme gelen konulardan bir tanesi de şüphesiz Bedelli Askerlik konusu olmuştur. Yine gündeme gelen ve konuşulan konulardan bir tanesi olan Bedelli Askerlik ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konunun gündemden düşmesi gerektiğini belirtti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bedelli Askerlik ile ilgili açıklamaları;

 

“Ciddi bir ihtiyacımız var. Asker bir milletiz. Asker bir milletsek gereğini yapalım. Temenni ederim ki bunlar gündemden düşer. Biz yaptık. Ben 16 ay yedek subaylık yaptım. “

Öte yandan daha önceden bir canlı yayına katılan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da açıklamalarda bulunmuştu. Fikri Işık, “Bakın Türkiye şu anda birkaç tane dünyanın başına bela terör örgütüyle mücadele ediyor. PKK ile mücadele sürüyor, DEAŞ ile mücadele var. Böyle bir dönemde bedelli askerliğin gündeme gelmesi dahi askerimizin moralini bozar. Terörle mücadele sürerken bedelli askerliğin konuşulmasını dahi doğru olmadığını düşünüyorum” açıklamasında bulunarak bedelli askerlik konusunun konuşulmasının doğru olmadığını belirtmişti.