Diriliş Ertuğrul Dizi Çekimleri Nerede Yapılıyor 4. Sezon

Diriliş Ertuğrul Dizi Çekimleri Nerede Yapılıyor 4. Sezon

328 views

Televizyon ekranlarına damgasını vuran ve en uzun soluklu diziler arasından birisi olmayı başaran Diriliş Ertuğrul 4. sezon için hazırlıklara başladı. Diriliş Ertuğrul dizisi 2017-2018 4. sezon için seti nereye kuruyor merak konusu oldu. Diriliş Ertuğrul 4 sezon çekimleri nerede yapılıyor ya da sizler için araştırdık. Tarihi dizileri sevenlerin Diriliş Ertuğrul dizisinde kimler için hangi mekan tercih edildi. Yaptığımız araştırmalar neticesinde sizlere gerekli bilgileri alıyoruz.

TRT1 ekranlarında beğenilerek izlenen reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi dördüncü sezon bölümleri ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor dizinin ilk 2 sezon çekimleri İstanbul Riva ve İstanbul Beykoz’da kurulan dev platoda çekilmişti. 3 sezon çekimleri ise Nevşehir’e taşındı ilçesinde Göreme Ürgüp Avanos belgeleri de devam etti aldığımız bilgilere göre 4. sezonda dizinin konusu değişiyor. Ertuğrul Gazi dönemini anlatan dizi bundan sonra Osmanlı devletinin temellerini atan padişah Osman’ın hayatını ve mücadelesini anlatacak buradan yola çıkarak Bursa Söğüt ve Edirne çevrelerinde dizinin çekimlerine devam edeceği yönünde açıklamalar ve tahminler bulunuyor.

Diriliş Ertuğrul dizisi için sezon çalışmaları ve çekimleri oldukça zor bir süreçten geçiyor. Haziran ayında gelmesi planlanıyor Hummalı bir çalışma başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Esra Bilgiç’in yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisi TRT 1 ekranlarında yepyeni bölümleri ile izleyicisi ile buluşacak. Osmanlı döneminde anlatacak olan Diriliş Ertuğrul 4. sezon bölümleri için Osmanlı şehri olan Bursa tercih edilecek diye düşünüyoruz.