Dolunay Zeynep Gerçek Adı Dolunay Zeynep Demir

Dolunay Zeynep Gerçek Adı Dolunay Zeynep Demir

213 views

15 şubat 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Irmak Ünal, Dolunay dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. Güzelliğiyle olduğu kadar oyunculuğu ile de dikkatleri üzerine toplayan Irmak Ünal, hakkında merak edilen hayatı ve biyografisi hakkında detayları sizler için sayfamızda hazırladık.

Irmak Ünal tiyatro sinema ve dizi oyuncusu  oğlum ünlü tiyatrocu Cihan Ünal’ın kızıdır annesi eski manken Sabiha Tarhan’dır kova burcu olan güzel oyuncu Cihan Ünal ve annesi Sabiha Tarhan’ın yollarını ayırmasının ardından babası Türkan Şoray ile evlenmiştir. Ünlü oyuncu Cihan Ünal Türkan Şoray ile evliliğinden Yağmur isminde bir kızı bulunmaktadır. Yani kendisinin bir de kız kardeşi vardır Irmak Ünal ilk ve ortaokulu Yükseliş Koleji’nde tamamladı üniversite eğitimini ise Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Ardından üniversite yıllarında radyolara merak sardı 1.62 boyunda olup 53 kilogram ağırlığındadır. Irmak Ünal Emre Karabacak ile evli olup iki tane çocuğu bulunmaktadır .

Irmak Ünal, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü‘nü tamamlamıştır. Daha sonra San Francisco’da Academy Of Art Üniversitesi’nde Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirmiştir.

2002 yapımı olan “Kampüsistan” adlı dizide Zeynep karakteriyle seyircilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Başarılı oyuncu, Mehmet Ali Erbil ile birlikte “Eyvah Çocuklar” adlı çocuk programını sunmuştur.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Çığlık Çığlığa Bir Sevda

Sizi Seviyorum

Aşk Üçgeni

Kötüler Konağı

Kağıt

Ayakta Kal

El Gibi

Arka Sokaklar

Ahh İstanbul

Acı Hayat

Haziran Gecesi

Mazlum