Mehmet Yüzüak Kimdir Kaç Yaşında

Mehmet Yüzüak Kimdir Kaç Yaşında

666 views

Murat Yüzüak Kimdir Kaç Yaşında Artık Susma Murat Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ve katıldığı programlarla gündeme gelen Murat Yüzüak ile ilgili bilgileri ve merak edilenleri sizler için hazırladık. İşte detaylar..

 

Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın sunumuyla ekranlarda olmaya devam eden Artık Susma programında adı geçen isimlerden bir tanesi de Murat Yüzüak oldu. Son dönemlerde katıldığı programlarda da gündeme gelen Murat Yüzüak ile ilgili bilgiler şu şekilde;

 

Murat Yüzüak Kimdir Kaç Yaşında Artık Susma Murat

Murat Yüzüak 2 Şubat 1950 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. İlkokulu burada dokuduktan sonra liseyi de Kahramanmaraş’ta okuya Yüzüak 1976-1977 yıllarında Ankara Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesinde Edebiyat bölümünde okumuştur.

Türkiye 18.si olan ve Edebiyat Fakültesinde 2 yıl eğitim alan Murat Yüzüak İstanbul’a taşınmaya karar verir ve burada konservatuara girer.

İlk yazdığı Kader Çıkmazı şarkısı ile Kamuran Akkor’a Altın Plak kazandıran Murat Yüzüak bir çok şarkıya da imzasını atan isimdir. Altın Kelebek Yarışmasında Kemancı şarkısı ile üst üste 2 sene Yılın Şarkısı ile Altın Kelebek Ödülünü Kazanan Murat Yüzüak’ın şarkısı Kemancı’yı 36 farklı sanatçı seslendirmiştir.

Şarkı daha sonra Almanca ve İngilizce’ye de çevrilmiştir. Murat Yüzüak kışları İstanbul Fenerbahçe’de yazları ise Kaz Dağlarında oturuyor.