Meral Orhonsay Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

Meral Orhonsay Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

630 views

Meral Orhonsay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Hayatı Son günlerde adını sıkça duyduğumuz isimlerden bir tanesi de Meral Orhonsay oldu. Artık Susma programında annesinin ünlü bir Yeşilçam oyuncusu olduğunu iddia eden Murat Şar’ın bu iddiasının ardından akıllara gelen isimlerden olan Meral Orhonsay ile ilgili haberimiz sizlerle..

 

Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın sunumuyla ekranlarda olmaya devam eden ve her bölümü reytinglerde üst sıralarda yer alan gündüz kuşağı programı Artık Susma’ya katılan Murat Şar son günlerde gündemin en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi oldu.

Annesinin ünlü bir Yeşilçam oyuncusu olduğunu iddia eden Şar’ın bu iddialarının ardından üzerinde durulan isimlerden olan Meral Orhonsay ile ilgili bilgiler şu şekilde;

 

Meral Orhonsay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Hayatı

Meral Orhonsay 1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sinema oyuncusu olan 64 yaşındaki Meral Orhonsay 1973 yılında Saklambaç Gazetesi Sinema Güzeli seçilmiştir. Çeşitli sinema filmlerinde ve dizilerde rol alan Meral Orhonsay Kara Murat Fatih’in Fermanı filminde rol almıştır.

1978 yılında Maden filminde de rol alan Meral Orhonsay 1982 yılında Yol isimli sinema filminde rol almıştır. 2015 yılında 17.Uluslararası Eskişehir Film Festivalinde Onur ödülü, 1978 yılında 15.Antalya Film Şenliğinde En iyi yardımcı kadın oyuncu gibi ödüllere layık görülen Meral Orhonsay 2013 yılında Geç Gelen Ödüller filminde kendisini canlandırmıştır.