Meral Orhonsay Kimdir Kaç Yaşında

Meral Orhonsay Kimdir Kaç Yaşında

493 views

Meral Orhonsoy Kimdir Kaç Yaşında Show Tv ekranlarında yayınlanmaya devam eden Artık Susma programında gündemde olan isimlerin başında annesinin Yeşilçam oyuncusu olduğunu iddia eden Murat Şar geliyor. Bu iddiaların ardından gündeme gelen isimlerden bir tanesi de Meral Orhonsoy oldu. İşte Meral Orhonsoy ile ilgili haberimiz sizlerle..

 

 

Meral Orhonsay Kimdir Kaç Yaşında

Meral Orhonsay 1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 64 yaşında olan ve sinema oyuncusu olan Meral Orhonsay Alman kanalı ZDF’de sunuculuk yapmıştır. 1973 yılında Saklambaç Gazetesi Sinema güzeli seçildikten sonra çeşitli dizi ve filmlerde rol alan Meral Orhonsay Cüneyt Arkın ile birlikte Kara Murat Fatih’in Fermanı filminde rol almıştır.

1978 yılında Maden filminde Cüneyt Arkın, Tarık Akan, Hale Soygazi, Halil Ergün gibi isimlerle başrollerde yer alan Meral Orhonsay  1990 yılında Orhan Kemal’in romanından uyarlanan Hanımın Çiftliği isimli dizide rol almıştır.

2009 yılında Parmaklıklar Ardından dizisinde rol alan Meral Orhonsay rol alan Meral Orhonsay 2015 yılında Uluslar arası Eskişehir Film Festivalinde onur ödülü almıştır.

Antalya Film Şenliği’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu rolüne layık görülen Meral Orhonsay bir çok dizi ve filmde rol almıştır.