Miss Turkey 2017 Güzeli Itır Esen’den Tacı Neden Geri Alındı?

Miss Turkey 2017 Güzeli Itır Esen’den Tacı Neden Geri Alındı?

212 views

Miss Turkey 2017 Güzeli Itır Esen’den Tacı Neden Geri Alındı? Son günlerde sonucu merakla beklenen organizasyon olan Miss Turkey 2017’nin birincisi belli oldu ancak birinci seçilen Itır Esen’in tacı elinden geri alındı. Bunun nedeni ile ilgili haberimiz sizlerle..

 

Son günlerin en çok tartışılan konularından bir tanesi de Miss Turkey 2017 güzeli seçilen ancak tacı elinden geri alınan Itır Esen’in neden ödülünün geri alındığı oldu. 21 Eylül Perşembe akşamı yapılan törende birinci seçilen Itır Esen’in ödülünün elinden alınmasının ardından Aslı Sümen birinci seçildi.

Itır Esen’in ödülünün neden elinden alındığı da ortaya çıktı. Twitter üzerinden paylaştığı tweet nedeniyle Itır Esen’in ödülünün elinden alınmasına kanaat getirildi. İşte Miss Turkey Başkanı Can Sandıçıoğlu tarafından yapılan o açıklama;

“Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir.”

 

18 yaşında 1.80 boyunda olan güzel isim Itır Esen ödülünün elinden alınmasının ardından şu açıklamalarda bulundu;