O Ses Türkiye Jüri Üyesi Yıldız Tilbe Kimdir Biyografisi

O Ses Türkiye Jüri Üyesi Yıldız Tilbe Kimdir Biyografisi

167 views

O Ses Türkiye Jüri Üyesi Yıldız Tilbe Kimdir Biyografisi TV8 ekranlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan O Ses Türkiye yarışmasında heyecan sürüyor. Yarışmanın yeni sezonunda yer alacak yeni isimlerinden bir tanesi olan Yıldız Tilbe ile ilgili haberimiz sizlerle..

 

Acun Medya ve Acun Ilıcalı ile birlikte ülkemize giren formatlar arasında yer alan ve her sene birbirinden yetenekli isimleri ülkemize kazandıran O Ses Türkiye’nin yeni sezon jüri üyelerinden bir tanesi de Yıldız Tilbe olacak.

Geçtiğimiz sezon yer alan Sibel Can’ın ayrılmasından sonra o Ses Türkiye’ye katılan Yıldız Tilbe ile ilgili merak edilenler şu şekilde;

 

O Ses Türkiye Jüri Üyesi Yıldız Tilbe Kimdir Biyografisi

Ülkemizin sevilen sanatçıları arasında yer alan Yıldız Tilbe 16 Temmuz 1966 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Zaza ve Kürt asıllı olan Yıldız Tilbe’nin annesinin adı Altun babasının adı ise Ali Tilbe’dir.

6 kardeşten en küçüğü olan Yıldız Tilbe orta ikinci sınıftayken okulunu bıraktı ve evlendi. Bu evlilikten bir de kızı olan Yıldız Tilbe eşinden ayrıldıktan sonra ailesine ve kızına bakabilmek için şarkı söylemeye başladı.

Sezen Aksu ile tanışan ve İstanbul’a giden Yıldız Tilbe’nin çıkış parçası ise Delikanlım şarkısı olmuştur. Birden fazla parçası ile gönüllere taht kuran ve sesine hayran bırakan Yıldız Tilbe yeni sezonda O Ses Türkiye’de olacak.