Saatler Geri Alınacak mı?Kış Saati Uygulaması Başlayacak mı?2017-2018

Saatler Geri Alınacak mı?Kış Saati Uygulaması Başlayacak mı?2017-2018

167 views

Bir Ülke düsünün ki kimse saatin kac oldugunu bilmiyor. Tamam bu aylar evvelin sorununu teşkil ediyor du ama ne kadar bocalamıs işe gec kalanı mı , okula gidemeyeni mi istersiniz hepimiz olduk ca muzdarip olmustuk . Bu yıl  ilk kez Ülkemiz sde   ‘ yaz saati’  uygulaması sabitlenmiş  ve saatler  geri alınmamıstı biz sabahın en karanlık saatlerin de ise, ya da okula gitmeye mecbur kalmıs . Onca tepkiye ragmen ‘ yaz saati’ uygulamasın dan geri adım atmamıs. Bazen  haberler de cıkan okula giderken farklı renk te corap hatta ayakkabı gıyen renkli kişilikler hafızamıza kazımıstık.

Avrupa’ da gectiğimiz hafta sonu Cumartesi’ yi, Pazara baglayan gece yaz saati uygulaması baslatıldı ve telefonların cogunlugun da saatler otomatik ıleri alındı. Bizim Ulkemiz dede bazı kullanıcıların telefonun da otomatık uygulama dan kaynaklı saatler ileri alının ca karısıklıklar meydana geldi. Hal boyle iken bizi bir merak aldı. Türkiye de saatler ileri alınacak mı  sorusunun cevabı arandı. Bazı kullanıcıların saatlerinin otomatik olarak alınması ınsanlar da kusku meydana getirdi. sosyal medya da oldukca sık deginilen merak edilen saatler ileri alınıcak mı uygulaması en cok tartısılan konu oldu.

Onca imza ya ragmen ‘yaz sati’ uygulamasın da geri atmayan hükümet bu konu da ise ksin bir bilgi vermeyerek kafaları karıstırdı. hala bir acıklamanın yapılmadıgı saatler ileri alınacak mı sorusu na bazı yontemler oneril di. Telefonlar dan otomatik uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Bu  Aradaki farkı düzetlmek isteyenlerin yapması gereken, tek sey ise  Android ve iPhone cihazların da  bulunan otomatik saat ayarını “otomatik”ten “manuel”e  cevirerek , saatinizi bir saat ileri alabiliriz. Suan da size sadece bu kadar yardımcı olabiliriz ve biz decok fazla saatler geri alınacak mı sorusunu merakla bekliyor olacagız