Sanem Çelik Kaç Yaşındadır Sanem Çelik Boyu Sevgilisi

Sanem Çelik Kaç Yaşındadır Sanem Çelik Boyu Sevgilisi

249 views

Televizyon ekranlarında Kara Melek dizisi ile iyi bir çıkış yapan Sanem Çelik, güzelliğiyle olduğu kadar sergilediği performans ile de herkesin beğenisini kazanmış oyuncularımızdandır. Dizi ve sinemalarda oynayarak rollerini sürdüren oyuncu Sanem Çelik kimdir hayatı biyografisi hakkında merak edilen bilgileri sizleri sayfamızda hazırladık. Sanem Çelik kimdir.

Sanem Çelik kimdir

1975’de 2 yaşındadır İstanbullu olup yıllarca annesi ile birlikte hayatını sürdürdü. 1982 tarihinde okula başlayan oyuncumuz İstanbul Belediyesi ve bale eğitimi aldı. 8 sene boyunca ilköğretim hayatında başarılı bir öğrencilik dönemi geçirdi. Ardından tiyatro bölümüne geçiş yaparak bu bölümü başarı ile tamamladı. 1. 69 boyunda olan ünlü oyuncu yeşil gözlere sahiptir.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra kariyerine yaban ismindeki sinema filmi ile start verdi daha sonra oyunculukla yükselmesine sağlayan Kara Melek dizisi ile iyi bir çıkış yakaladı. Bu dizi onun hayatını değiştirdi ve bir anda herkesin tanıdığı isim haline geldi. Daha sonra reklamlarda rol aldı oyunculuk dışında seslendirme ve yaptı. Kara Melek dizisinin ardından filler ve Çimen üstündeki filmde rol aldı. Bu dizideki başarılı performansı sayesinde Altın Portakal tarafından kendisine ödül layık görüldü. 2002 yılında ise Hititler Ağır filmler ile beraber sinema çekti. 2005 yılında ise çok izlenen bir dizi olan Aliye dizisinde rol aldı bu dizide daha önceki dizisi gibi iyi bir çıkış yaptı. Aliye dizisinin bitmesi ile birlikte Amerika’ya gitti ve bir süre orada kaldı. İki sene sonuna kadar Türkiye’ye döndü. 2008 yılında yeniden bir dizide rol aldı fiziğine ve sağlığına dikkat eden oyuncumuz kesinlikle kızartılmış yiyecekler ve şeker kullanmıyor aynı zamanda düzenli spor yaparak sağlıklı yaşamaya çalışıyor.

Sanem Çelik’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Yaban, Kara Melek, Filler ve Çimen, Tavuklar Firarda, Kör Talih, Canım Kocacığım, Hititler, Sır Çocukları, Günahım Neydi Allahım, Aliye, Güldünya, Balık ve İnadına Yaşamak’tır.

Sanem Çelik şu anda Atv ekranlarında yayınlanan “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizide başarılı bir oyunculuk performansıyla karışımıza çıkmıştır.