TEOG Kalkıyor mu Kalkacak Mı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TEOG Açıklaması!

TEOG Kalkıyor mu Kalkacak Mı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TEOG Açıklaması!

116 views

TEOG Kalkıyor mu Kalkacak Mı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TEOG Açıklaması! Temel öğretimden orta öğretime geçiş sınavı olarak bilinen 8.sınıf öğrencilerinin istedikleri liseye gitmek için yapılan sınavla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli bir açıklama geldi. İşte detaylar..

 

Her sene düzenli olarak yapılan ve 8.sınıf öğrencilerinin istedikleri liseye gitmek için hazırlandıkları TEOG sınavı ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önemli bir açıklama geldi. Canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından acaba TEOG Kalkıyor mu soruları akıllara geldi.

Liseye geçiş için yapılan sınav olan TEOG sınavının doğru olmadığını belirten ve öğrencilerin sene içindeki notlarıyla birlikte liseye gitmeleri gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TEOG ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

 

“Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu  da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin.”

Konu ile ilgili yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle sıcağı sıcağına paylaşacağız.