Tevfik Yener Kimdir Biyografisi Hayatı

Tevfik Yener Kimdir Biyografisi Hayatı

808 views

Tevfik Yener Kimdir Biyografisi Hayatı Son günlerin en çok konuşulan konularından bir tanesi de Artık Susma programına katılan Murat Şar’ın annesinin kim olduğu konusu olmuştu. Bu konu içerisinde aynı zamanda Murat Şar’ın babasının da ismi mevzu bahis geçiyor. Akıllara gelen isimlerden bir tanesi de Tevfik Yener oldu. İşte detaylar..

 

Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın sunumuyla ekranlarda olmaya devam eden Artık Susma programı ile ilgili gelişmeler sizlerle birlikte olmaya devam ediyor. Son olarak Murat Şar’ın ailesi konusunda ismi geçen ünlüleri sizlerle birlikte daha yakından tanımaya devam ediyoruz. Bu isimlerden bir tanesi de Tevfik Yener oldu.

 

Tevfik Yener Kimdir Biyografisi Hayatı

Tevfik Yener 10 Kasım 1938 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1950’li yıllarda gece kulüplerinde kontrbas ve trombon çalarak şarkı söyleyen Tevfik Yener aynı zamanda resim eğitimi görmüştür ve ressamlığa başlamıştır.

Ardından meslek olarak gazeteciliği seçen ve yayın yönetmenliğine kadar yükselen Tevfik Yener 42 yıl genel yayın yönetmenliği yapmıştır.

Aynı zamanda televizyon programları yapan Tevfik Yener ansiklopediler ve referans kitapları yayınlamıştır. 2011 yılında İstanbul, Aşk Ekmek, Hayal isimli kitabını yayınlayan Tevfik Yener Neşe Karaböcek ile olan evliliğinden bir tane oğlu olmuştur.

1991 yılında Neşe Karaböcek ile birlikte New York’ta yaşamaya başlayan Tevfik Yener aynı zamanda 2012 yılında Türk Olmak isimli kitap çıkarmıştır.