Tutsak Sadullah Mustafa Uzunyılmaz kimdir Kaç Yaşında Boyu

Tutsak Sadullah Mustafa Uzunyılmaz kimdir Kaç Yaşında Boyu

462 views
Tutsak 6 Bölüm Fragmanı Çıktı Mı Kanal D

Tutsak dizisi ile ekranlara gelen Sadullah karakterini canlandıran ünlü oyuncu Mustafa Uzunyılmaz oldu. Sadullah karakterini canlandıran Mustafa uzunyılmaz hakkında merak edilen hayatı ve biyografisi ile ilgili detayları sizler için hazırladık.  Mustafa uzunyılmaz kimdir? Ünlü oyuncu ile ilgili herkesin kafasını kurcalayan sorular bulunuyor. Işte merak edilen sorunun yanıtı sizler için haberimizde.

Mustafa Uzunyılmaz, Kanal D’nin yeni dizisi Tutsak’la ekranlara dönüyor. 2013 yılından beri televizyon dünyasından uzak kalan oyuncu başrollerinde Gülper Özdemir, Caner Şahin ve Pamir Pekin’in yer aldığı dizide Sadullah karakterini canlandıracak. Dizinin Çekimleri İstanbul Beykoz ve Çamlı Bahçe Mahallesindeki Gördeşli makbule sokağında çekilmektedir.Dizi 1441 yapım şirketi tarafından çekilmektedir.

 

Sadullah, Elif’ten 30 yaş büyüktür. Elif’in ailesinin ölümüyle amcası onu zorla Sadullah’la evlendirmiştir.

Mustafa Uzunyılmaz kimdir?

2 Haziran 1960 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi İstanbul konservatuarı tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi aldı. Televizyon ekranlarına adım atarak Kaygısızlar dizisi ile iyi bir çıkış yakaladı. Ekranların başarılı oyuncusu Mustafa uzunyılmaz daha sonra Vay anam vay isimli dizide Kadir karakteri ile tanındı. Kader filminde Uğur’un babası rolünü canlandırdı. Geniş Aile dizisinde Kahveci olarak diziye renk kattı . Şimdilerde kendisine tutsak dizisinde Sadullah karakteri ile izliyoruz .

Oynadığı dizilere baktığımızda Ayrılsak da Beraberiz, Çapkın, Düğün Şarkıcısı, Süper Babaanne, Geniş Aile, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Koyu Kırmızı ve Salih Kuşu gibi projelerde yer almıştır.