Twitter’da 280 karakter nasıl yapılır?

Twitter’da 280 karakter nasıl yapılır?

208 views

Twitter’da 280 karakter nasıl yapılır? Ülkemiz başta olmak üzere dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Twitter ile ilgili şu günlerde en çok konuşulan konulardan bir tanesi de 280 karakter özelliği oldu. 140’dan 280’e çıkan karakter sayısı ile birlikte kullanıcılar bu özelliği nasıl yapılacağını merak ediyor. İşte detaylar..

 

Son günlere damgasını vuran trend konulardan bir tanesi de Twitter’da karakter sınır sayısının 140’dan 280’e çıkartılması oldu. Atılan bir tweetin 140 karakterle sınırlandığı uygulama olan Twitter’da artık bu sınırlama 280 karakter olacak. Şuanda test aşamasında olan bu uygulamayı kullanabilmek de mümkün diyebiliriz. Bizler de sizler için 280 karakter nasıl yapılır aşama aşama anlattık.

 

Twitter’da 280 karakter nasıl yapılır?

Hayatımıza girdiği günden bu yana vazgeçilmez uygulamalardan bir tanesi de Twitter diyebiliriz. Twitter’da artık 280 karaktere kadar çıkılabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özelliği kullanmak da mümkün.

İlk olarak tweetdeck.twitter.com adresine gidin. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

İkinci adımda ise Yeni Tweet at bölümünden hesabınızın üstüne geldikten sonra sağ tıklayın ve incele bölümüne girin

Üçüncü adımda sağ tarafta açılan menünün üst bölümünde yer alan Sources kısmında Snippets kısmını işaretleyin ve New Snippet işlemini yapın.

Son olarak da açılan menüde en üstteki değil bir altındaki kodu yapıştırın ve oynat butonuna basın.