Yalaza Dizisi Nerede Çekiliyor Dizi Seti Hangi Şehirde?

Yalaza Dizisi Nerede Çekiliyor Dizi Seti Hangi Şehirde?

216 views

Yalaza Dizisi Nerede Çekiliyor Dizi Seti Hangi Şehirde? TRT1 ekranlarının fenomen adayı dizileri arasında yer alan ve şuana kadar 2 bölüm yayınlanan Yalaza dizisi ile ilgili akıllara gelen soruları cevaplamaya devam ediyoruz. Dizinin nerede çekildiği sorusunun cevabı sizlerle..

 

Oyuncu kadrosunda Sinan Albayrak, Didem Balçın, Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, Erol Aksoy gibi isimlerin yer aldığı Yalaza dizisi ilk bölümü ile 16 eylül cumartesi akşamı başladı. Keyifli senaryosu ve güçlü oyuncu kadrosu ile ilk bölümünden tam not alan Yalaza dizisinin 2.bölümü de geride kalıyor.

Yapımcılığını Sinegraf’ın üstlendiği yönetmenliğini ise usta isim Osman Sınav, Mehmet Bahadır Er ve Yücel Hüdaverdi’nin yaptığı Yalaza dizisinin senaristliğini ise Hasan Kaçan, Uğur Kaçan, Eda Tezcan, Sadettin Tolan, Makbule Kosif gibi isimler yapıyor.

Dizi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise nerede çekildiği sorusu oldu şüphesiz. Bizler de Yalaza dizisinin nerede çekildiği sorusunun cevabını yanıtladık.

 

Yalaza Dizisi Nerede Çekiliyor Dizi Seti Hangi Şehirde?

Adapazarı Taraklı’da doğup büyümüş beş çocuk babası olan Marangoz İbrahim Usta’nın hikayesini ele alıyor. Her cumartesi akşamı saat 20.00’de yeni bölümleriyle ekranlarda olan Yalaza dizisinin çekimleri Sakarya’da devam ediyor.

Sakarya’nın Taraklı kasabasında çekilen Yalaza dizisinin ismi de bu bölgeye özgü şaka olan Yalaza şakasından geliyor.