Yalaza Ne Demek Ne Anlama Geliyor?

Yalaza Ne Demek Ne Anlama Geliyor?

280 views

Yalaza Ne Demek Ne Anlama Geliyor? TRT1 ekranlarının merakla beklenen dizileri arasında yer alan Yalaza dizisi ilk bölümü ile 16 Eylül cumartesi akşamı ekranlarda oluyor. Dizi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ismini nerden aldığı ve hangi anlama geldiği sorusu oldu. İşte detaylar..

 

Ülkemizin en çok izlenen kanalları arasında yer alan ve her yapımı merakla takip edilen TRT1’in merakla beklenen dizisi Yalaza ilk bölümü ile 16 Eylül Cumartesi akşamı yayınlanıyor. Oyuncu kadrosu oldukça güçlü olan ve konusu da tam bir aile dizisi olarak göze çarpan Yalaza dizisi hakkında merak edilenleri sizlerle birlikte paylaşmaya devam ediyoruz.

İlk bölümü ile yayınlanmaya hazırlanan Yalaza dizisi hakkında en çok merak edilen soru da isminin ne anlama geldiği ve nereden aldığı diyebiliriz. Bizler de Yalaza kelimesinin ne anlama geldiğini sizler için hazırladık.

 

Yalaza Ne Demek Ne Anlama Geliyor?

TRT1 ekranlarında yayın hayatına merhaba diyecek olan Yalaza dizisinde Yalaza kelimesinin karşılığı alev olarak geçmektedir. Adapazarı Taraklı’ya özgü bir anlatım sanatı olan Yalaza Taraklı bölgesinde insanları eğlendirmek için kullanılan abartılı öykülerin ismi olarak kullanılıyor.

TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Yalaza dizisi ile ilgili gelişmeleri ve daha fazlasını sizler için hazırlamaya ve aktarmaya devam edeceğiz.