Yonca cevher kaç yaşında

Yonca cevher kaç yaşında

273 views

Ünlü oyuncu Yonca Cevher hakkında merak edilen hayatı ve biyografisi ile ilgili detayları sizler için sayfamızı hazırladık. Sizlere de Yonca Cevher kimdir nerelidir, Kaç yaşındadır gibi soruları merak ediyorsanız ekranların güzel ve profesyonel oyuncusu ile ilgili bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz…

Yonca Cevher kimdir

6 Temmuz 1972 tarihinde dünyaya gelen İstanbul doğumlu ünlü oyuncumuz hem tiyatro hem de dizi oyunculuğu ile başarı basamaklarını hızla tırmanmıştır..Bunun yanında seslendirme konusunda da hiç yok başarıya imza atmıştır.Ünlü sanatçı Mahmut Cevher’in kızı olup Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünden mezun olmuştur. 1994 tarihinde o bölümden mezun olduktan sonra Öncelikle tiyatrolarda oyunculuk  yapmayabaşlamıştır. Ardından 1991 tarihinde Hem tiyatro hem de seslendirme konusunda çalışma yapıp bu alanda kendisine geliştirmiştir.

Belediye tiyatroları’nda oynadığı oyunlar yine herkesin gözdesi haline gelmiş adından sıkça söz ettirmiştir. 1 dönem sunuculuk yapan isim Yonca Cevher Ali Yenel ile hayatını birleştirmiş ve bu birliktelikten bir tane erkek çocukları bulunmaktadır. İlk dizi deneyimine Gelecek olursak 1993 tarihinde gurur isimli dizide rol almıştır. 2002 yılında bir çok ünlünün yer aldığı Asmalı Konak dizisi ile karşımıza çıkmış burada sergilediği performans izleyici tarafından beğenmiştir. 2015 yılında ise asla vazgeçmem dizisinde rol alıp dizide Nazan karakterini canlandırmıştır.

Oynadığı tiyatrolara bakacak olursak Günün adamı, Klakson Borazanlar ve Bırtlar, Dolu düşün boş konuş, İnsan Denen garip hayvan, Bahar noktası, Kuğular şarkı söylemez, Kuvayi Milliye, Bozuk Düzen, Abdülcanbaz, Saat 9:05, Machbet, Afife Jale Nezihe Araz ve Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz.

Rol aldığı diziler: Asla vazgeçmem, Dila Hanım, Aşk Bir Hayal, Kızım Nerede, Binbir gece, Gözyaşı Çetesi, Üvey ana, Paydos, Asmalı Konak, Avrupa Yakası, Aşkına Eşkıya, Günaydın İstanbul kardeş, Parça pinçik, İlişkiler, Kurt Kapanı, Gurur, Çiçek Taksi, Yaz evi ve Suçlu kim.