Yeni Gelin Türkmen Abla Kim? Esin Gündoğdu Kaç Yaşında

Yeni Gelin Türkmen Abla Kim? Esin Gündoğdu Kaç Yaşında

512 views

Süreç Film’in yeni yapımı olan Yeni Gelin yeni sezonda yine ekran başında bizimle olmaya devam ediyor. Dizinin senaryo yazarlığını ve yönetmen koltuğunda ki isim Aşk Yeniden dizisinden ismine aşina olduğumuz Ersoy Güler yer alıyor.

Yeni Gelin dizisinde yer alan isimler Tolga Mendi, Jessica May Drociunas Mustafa Avkıran, Sema Keçik, Zeynep Kankonde, Esin Gündoğdu ve Murat Kocacık gibi yetenekli ve ekranlarda kendini sevdiren oyuncular yer almakta. Duygusal – komedi  dalında yer alan dizinin konusunu kısaca bilmeyenler için tekrar açıklayalım.

Madrid’lerde Milanolar’da senelerini geçirmiş olan güzeller güzeli Bella ve Çukurova’nın sıcak ve köy ortamında büyümüş bir aşirete bağlı geleneklerine bağlı Hazar Ağa’nın hayatlarında yer almalarını izleyeceğiz.

İki ayrı dünyanın insanları olan bu iki karakterin aralarında oluşa duygusal bağın önünde kimse duramayacak ve Bozok Aşireti’ne dahil olacaklardır. Bella Bozok ailesinde yer almaya çalışacak ve ayak uydurmaya çalışacaktır.

Oyuncu kadrosunun yetenekli ve sevilen isimlerinden biri olan bir sanatçının sevilenleri tarafından merak edilmesi sonucu bir biyografi yazalım istedik.

Yeni Gelin Türkmen Abla Kim? Gerçek Adı?

Yeni Gelin dizisinde Türkmen Abla rolüne hayat veren oyuncunun gerçek ismi Esin Gündoğdu‘dur. 1977 Ankara da dünyaya gelen oyuncumuz ilk deneyimini ise Avrupa Yakası dizisi ile kazandı ve sevilen bir isim haline geldi.

Yeni Gelin Türkmen Abla (Esin Gündoğdu) dahil olduğu dizi ve deneyimleri;

Aşk Yeniden, Yedikule Hayat Yokuşu, Merhaba Hayat, Olacak O kadar, Baba Oluyorum, Avrupa Yakası gibi dizilerde de yer almıştır. Ayrıca Recep İvedik, Kocan Kadar Konuş filmlerinde de kendisinden sıkça konuşturmuştur.